Featured

Запрошуємо до обговорення Проекту Стратегії відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації МСП до 2027 року

Міністерство економіки спільно із Міністерством цифрової трансформації та Офісом з розвитку підприємництва та експорту оприлюднили для обговорення проєкт Стратегії відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого та середнього підприємництва на період до 2027 року. Стратегія розробляється у межах проєкту Good Governance Fund «Ревіталізація бізнес-клімату в Україні», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори проєкту — Abt Britain та Київська Школа Економіки.

 

Відновлення, сталий розвиток та цифрова трансформації малого та середнього підприємництва

Мета Стратегії — розв'язання нагальних проблем малого та середнього бізнесу в Україні. Зокрема, таких, як доступ до фінансування, перебої з логістикою, зниження купівельної спроможності та нестача кваліфікованих кадрів. У довгостроковій перспективі метою впровадження Стратегії є зростання та цифрова трансформація МСП, інтеграція малих та середніх підприємств у європейський ринок, підвищення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу відповідно до стандартів ЄС. Крім того, ухвалення документа є однією із вимог Європейської комісії (Звіту Європейської комісії щодо України в межах розширення ЄС).

Стратегія, зокрема, містить розділи з аналізом поточного стану малого та середнього підприємництва, стратегічними цілями та пріоритетними завданнями для їх досягнення, очікуваними результатами. Також Стратегія адаптована до Принципів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Європейського Союзу. У документі представлений Операційний план реалізації стратегії на період до 2027 року із конкретними кроками.

Міністерство економіки планує серію публічних заходів із обговоренням Стратегії. До них долучать підприємців, зокрема, і представників регіональних бізнес-спільнот, представників центральних та місцевих органів влади, громадські організації та міжнародних партнерів. Анонси публічних консультацій будуть опубліковані на ресурсах Міністерства економіки України згодом.

Ознайомитися зі попереднім варіантом стратегії можна за посиланням.