Шостий Національний Форум МСБ "Розвиток МСБ 2023: можливості, стійкість та відновлення"

13 грудня 2023 року запрошуємо представників бізнес-кіл Тернопільщини на Шостий Національний Форум МСБ "Розвиток МСБ 2023: можливості, стійкість та відновлення". Реєстраціяhttps://forms.gle/UcxBJzB4bzq5ZJP39. Учасниками заходу стануть понад 150 гостей (представники МСБ, представники членських бізнес-об’єднань на національному та регіональному рівнях, представники органів влади, представники міжнародних бізнес-асоціацій та торгово-промислових палат, дипломатичні представники, ділові медіа, громадські організації тощо). Організатори: ТПП України, Програма розвитку ООН в Україні. Робоча мова: українська, англійська (з використанням синхронного перекладу).

Ставки єдиного податку й ЄСВ у 2024 році зростуть

 

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про державний бюджет України на 2024 рік, в якому закладено збільшення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Ці показники лежать в основі розрахунків податків, соцвнесків та лімітів для ФОПів. Мінімальна зарплата цьогоріч зміниться двічі: з 1 січня 2024 р. — 7 100 грн (до 31 грудня 2023 р. — 6 700 грн); з 1 квітня 2024 р. — 8 000 грн.

ЧИ МОЖНА ВВАЖАТИ БЛОКУВАННЯ ПРОЇЗДУ ВАНТАЖНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ НА ТЕРИТОРІЇ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА ФОРС-МАЖОРОМ

Як зазначає ТПП України,  на сьогоднішній день, на жаль, окрім ситуації, яка пов’язана з воєнним станом в Україні, у топі обговорень – акція протесту польських перевізників та блокування проїзду вантажних транспортних засобів в пунктах пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». Звісно, це пояснюється колосальними втратами та збитками суб’єктів господарської діяльності.  Внаслідок цього, з 06 листопада поточного року, до системи ТПП надходять численні звернення від суб’єктів господарської діяльності стосовно можливості вважати блокування проїзду вантажних транспортних засобів через польсько-український кордон форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили).

Позиція Польсько-української господарчої палати щодо блокування кордону

Партнер ТПП України ПУГП  публікує свою позицію щодо блокування кордону. Від імені компаній, що входять до Польсько-української господарчої палати, ми вкотре закликаємо до припинення блокади польсько-українського кордону! Нам відомо, що деякі польські автоперевізники розчаровані ситуацією на ринку та бездіяльністю польського уряду, що йде у відставку. Ми вважаємо, що вимоги протестувальників потребують спокійної дискусії за участі урядових адміністрацій обох країн, усіх організацій перевізників, незалежних експертів та Європейської Комісії. Нам потрібна предметна дискусія, вільна від емоцій та політичних нашіптувань, які супроводжують цю блокаду! Ми закликаємо до припинення блокади, оскільки вона б'є по економічній співпраці між Польщею та Україною, а також в рамках Європейського Союзу. Вона б'є по підприємцях в обох країнах. Сьогодні вони сигналізують про загрози для виконання укладених контрактів і накладення штрафних санкцій, розірвання раніше укладених договорів, а також вихід партнерів з бізнесу. Кільканадцять компаній – членів Палати – повідомили, що блокада вже завдала їм збитків на суму понад 100 мільйонів злотих. Через блокаду вартість автомобільного фрахту зросла на 300%, а вартість простою сягає 300 євро на добу! Ця блокада діє як liberum veto – задовольняючи інтереси частини, вона б'є по переважній більшості підприємців!

"УЗ" анонсувала із 10 грудня новий поїзд Відень - Чоп - Відень

Угорські залізниці запустять із 10 грудня новий денний прямий поїзд №143/146 Відень - Чоп - Відень, з яким будуть зручні пересадки на українські нічні поїзди до Києва і Луцька через Львів і Рівне, повідомила "Укрзалізниця" в п'ятницю в телеграм-каналі.  Зазначається, що вартість квитка з Києва до Відня (сидячий вагон 2 класу + купе) становитиме близько 2,5 тис. грн, що на 1 тис. грн дешевше за пряме сполучення Київ - Відень вагонами класу "риц". Зазначено також, що квитки на внутрішньоукраїнську частину подорожі можна придбати в застосунку "УЗ", чат-ботах, на сайті та в касах вокзалів, а на частину Відень-Чоп-Відень - у міжнародних касах "УЗ" або Австрії.