Як продавати товари через Prozorro Market?

Відбір постачальників в Prozorro Market здійснює Центральна закупівельна організація (далі-ЦЗО).  ЦЗО  публікує оголошення про проведення відбору постачальників до е-каталогу та перелік умов їх відбору на веб-порталі Уповноваженого органу (prozorro.gov.ua). Для того, щоб стати постачальником Prozorro Market подати заявку на кваліфікацію до оголошення про відбір постачальників у категорію товарів, яку ви плануєте продавати на державному маркетплейсі. Таку заявку можна подати через кабінет постачальника на одному з авторизованих електронних майданчиків, які працюють з е-каталогом:

https://zakupki.prom.ua/ecatalog/gov/list 

Для того, щоб успішно пройти кваліфікацію, потрібно підтвердити досвід постачання товарів з тієї категорії, до якої ваша організація подає заявку. Учасник відбору може самостійно обрати найбільш зручний для себе спосіб підтвердження досвіду, зазначений в оголошенні про відбір.

Протягом 10 робочих днів після оприлюднення заявки учасником відбору, ЦЗО має розглянути її та оприлюднити результати кваліфікації. У разі, якщо постачальник не пройшов кваліфікацію, він може подати заявку повторно у те саме оголошення. Діє оголошення про відбір до 3-х років. Весь цей час постачальники можуть подавати свої заявки на кваліфікацію в електронний каталог Prozorro Market.

Які тарифи діють на Prozorro Market

Подача заявок та кваліфікація постачальників безплатна. Постачальники Prozorro Market сплачують не за участь у торгах, а комісію за використання електронного каталогу, що розраховується від суми договору на момент його укладання:

  • 3% від суми договору при вартості закупівлі до 50 тис. грн;

  • 2% – до 200 тис. грн;

  • 1% – понад 200 тис. грн.

Варто зазначити, що згідно аналітичного модуля Bi. Prozzoro  протягом 01 січня-18 вересня 2023 року в Тернопільській області 7,2 тис постачальників уклали 84, 1 тис договорів на загальну суму 8,89 млр грн.