Featured

Обговорено кадровий дефіцит робітничих професій

27 червня 2024 року Тернопільська ТПП взяла участь у воркшопі "Налагодження співпраці між підприємствами та закладами професійно- технічної освіти в Україні з врахуванням досвіду дуальної професійної освіти Німеччини". Мета проведення заходу - обговорення можливостей співпраці між підприємствами та навчальними закладами Тернополя у контексті дуальної професійної освіти, враховуючи німецький досвід у цій галузі.  У заході брали участь члени Палати ТОВ «Збараж Агро-Трейд», ТОВ «Завод газового обладнання «Альфа-Газпромкомплект», а також віцепрезидент Тернопільської ТПП Тарас Копестинський.

Учасники воркшопу погодилися, що роботодавці, які наймали працівників протягом 2024 року, відчували кадровий дефіцит. Зокрема, було зазначено, що для Тернопільської області, де чисельність населення збільшилась за рахунок внутрішньо переміщених осіб, дефіцит кваліфікованих працівників був лише частково компенсований, з одного боку через професійний дисбаланс, а з другого, – через непрямий вплив мобілізації. Також, було наголошено, що дефіцит переважно стосується інженерних і кваліфікованих робітничих професій. Найпоширенішою є ситуація, коли претенденти або відсутні, або недостатньо кваліфіковані, а за наявності підходящого кандидату рівень його/її вимог щодо розміру заробітної плати є вищим від запропонованого.

Для часткового вирішення зазначеної проблеми віцепрезидент Тернопільської ТПП Тарас Копестинський запропонував активніше застосовувати механізм дуальної освіти, коли учень закладу професійно-технічної освіти матиме можливість підвищити свою робітничу кваліфікацію на виробничих підприємствах. Також закладам професійної освіти необхідно більш якісно здійснювати базову теоретичну підготовку, а робітничі спеціальності повинні бути більш універсальні.