Featured

Рекомендації від МЕУ щодо закупівлі електроенергії

Мінекономіки затвердило наказ "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо особливостей здійснення публічних закупівель у сфері електроенергетики на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування" від 07.05.2024 № 11712. До методичних рекомендацій включають додатки - примірна тендерна документація (ТД) та примірна форма запиту цінової пропозиції для потенційних учасників процедури закупівлі. Замовники можуть використовувати ці рекомендації під час підготовки ТД, враховуючи очікувану вартість закупівлі електричної енергії, обсяги та специфіку закупівлі електроенергії. Чи використовувати Методичні рекомендації у своїх закупівлях електроенергії, кожен замовник вирішує сам.

Мінекономіки вважає, що такий документ сприятиме єдиному підходу до організації публічних закупівель електричної енергії. А розроблений механізм та орієнтири допоможуть замовникам під час таких закупівель забезпечити:  максимальну економію;  ефективність та пропорційність;  добросовісну конкуренцію серед учасників процедури закупівлі (електропостачальників);  відкритість та прозорість на всіх етапах процедури закупівлі;  недискримінацію учасників та однакове ставлення до них;  об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі.

Методичні рекомендації складаються з розділів, які містять конкретизовані рекомендації для встановлення вимог до учасників та предмета закупівлі, зокрема, щодо організації закупівель у сфері електроенергетики, розрахунку очікуваної вартості, підготовки ТД, визначення кваліфікаційних критеріїв, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, забезпечення тендерної пропозиції, оцінки тендерних пропозицій та укладення договору. Відповідні презентації можна переглянути за посиланням, яке надало ДП "Прозоро" за покликанням .