Верховною Радою України 02.10.2019 року прийнято ЗУ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів». Статус авторизованого економічного оператора (далі–АЕО) може отримати підприємство-резидент, що виконує будь-яку роль в міжнародному ланцюзі постачання товарів (виробник, експортер, імпортер, митний представник, перевізник, експедитор, утримувач складу) та пройшло авторизацію відповідно до вимог законодавства.АЕО – це особливий статус, який надає суб'єктам господарювання суттєві спрощення при здійсненні митних формальностей.
Програми АЕО вже реалізовано у 83 країнах світу. Запровадження в Україні АЕО — одне із зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС та Угоди Світової організації торгівлі про спрощення процедур торгівлі.
Упродовж 2019-2020 років в Україні, за сприяння програм Офісу підтримки реформ Мінфіну (RST) та Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM), було розроблено нормативно-правову базу; а її ухвалення дозволило Держмитслужбі розпочати реєстрацію заяв.
05.10.2020 року в Україні розпочався процес надання підприємствам статусу АЕО.В рамках проєкту «Школа Авторизованого Економічного Оператора», яка заснована спільно з Львівською ТПП та Асоціацією Професійних Митних Посередників, а також враховуючи важливість інституту АЕО, запрошуємо торгово-промислові палати та їх членів взяти участь у інформаційно-консультаційній онлайн-зустрічі через платформу Zoom 23.10.2020, об 11:00 год. та отримати більше інформації з вищеозначеного питання.Для участі просимо направити реєстраційну анкету (додається) на e-mail: