Featured

Зустріч з Послами Вишеградської четвірки


      06 жовтня 2017 року керівництво Тернопільської торгово-промислової палати зустрілося з Послами країн Вишеградської четвірки, зокрема з Надзвичайними і Повноважними Послами Угорщини в Україні Ерно Кешкенем, Словацької Республіки Юраєм Сівачеком, Чеської Республіки Радеком Матулою.

      Мета візиту – обговорення розвитку торговельних взаємовідносин Тернопільщини з країнами Євросоюзу, налагодження сприятливих бізнес-контактів, створення спільних економічних майданчиків для технічної допомоги в становленні сучасних підходів до оновлення виробничих потужностей та створення конкурентної здатності на євроринках.
     Президент Тернопільської ТПП  Валерій Писарик презентував дипломатам сусідніх країн організаційні та функціональні особливості діяльності Палати, наголошуючи на сервісних послугах, які надаються українським та іноземним компаніям. При цьому особливий акцент було зроблено на підприємства, що входять до складу Тернопільської ТПП та представляють основні галузі економіки Тернопільщини, які готові до розширення співпраці з європейськими партнерами, маючи для цього як виробничий, так і кадровий потенціал.
      Також в ході зустрічі було обговорено питання економічної співпраці та перспективи її розширення в контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Під час дискусії присутні прийшли до спільної думки, що незважаючи на преференційний режим для товарів з України зі сторони ЄС товаровиробникам області не вдалося наростити поставки до країн – членів ЄС зокрема  через нетарифні бар'єри, переважно технічні стандарти й квоти.         Технологічна відсталість промислових підприємств області унеможливлює випуск конкурентоздатної продукції, яка змогла би знайти покупця на щільному ринку ЄС. Лише спільна інвестиційна діяльність в частині започаткування нових підприємств, а також використання сучасних технологічних рішень допоможе місцевим підприємствам модернізувати свої виробничі і технологічні процеси задля випуску конкурентної продукції.
      У цьому контексті  Посол Угорщини запропонував своє сприяння щодо пошуку інвесторів для будівництва на території області сучасного підприємства з переробки твердих побутових відходів. Посли Чехії та Словаччини висловили свої запевнення у допомозі в сфері  залучення іноземних інвестицій, пошуку фінансових ресурсів із структурних фондів ЄС.