Featured

У Тернополі розвиватимуть електрозарядну інфраструктуру

На 34-му засіданні сесії Тернопільської міської ради прийнято Програму розвитку електрозарядної інфраструктури у Тернопільській міській територіальній громаді на 2024-2025 роки. Основною метою Програми є створення розвиненої мережі зарядної інфраструктури у Тернопільській міській територіальній громаді.  Так, на сьогоднішній день в громаді зареєстровано 888 автомобілів, оснащених електричними тяговими двигунами. При цьому налічується лише орієнтовно 28 електрозарядних станцій, що ставить перед власниками електромобілів додаткові виклики, зокрема це стосується процесу заряджання. 

Однією з найвагоміших перешкод у виборі такого транспорту серед інших - обмежена інфраструктура електрозарядних станцій. Для зарядки електромобілів необхідно докласти набагато більше зусиль, аніж для заправки автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння, оскільки в громаді кількість та розташування електрозарядних станцій не відповідає реальній ситуації та реальним потребам власників таких транспортних засобів.

 Програма передбачає ряд заходів на розширення мережі  електрозарядних станцій та розроблення комфортного сервісу з їх використання, задля зменшення викидів парникових газів та покращення екологічної ситуації, розвитку ринку електромобілів та забезпечення комфортного переходу з використання двигунів внутрішнього згоряння на більш екологічно безпечну альтернативу -  електричні тягові двигуни. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми 3200 тис.грн.