Представництво "ДжіЕс1 Україна"

Надрукувати

Для чого потрібен штриховий код.

Товар який проходить шлях від виробника до постачальника потрібно якимось чином ідентифікувати. Тому для того, щоб всі партнери підприємства розуміли про який товар йде мова йому необхідно надати зрозуміле для всіх позначення. Таким позначенням є унікальний ідентифікаційний номер в системі GS1. Як правило цей номер присвоюється товару перед початком виробництва і позначається на товарі у вигляді штрихової позначки.

Інформацію про товар виробник безпосередньо або через каталоги системи GS1 повідомляє своїм торговим партнерам.

Штриховий код може використовуватись на всьому шляху від виробника до споживача товару. Підприємство-виробник використовує для автоматизованого обліку. Постачальник використовує для обліку товарів на складі. Нарешті, підприємство торгівлі використовує штриховий код для обліку товарів та прискорення процесу розрахунків між покупцем та продавцем.

 Що таке штриховий код

Штриховий код - система умовних графічних знаків у вигляді прямокутних, багатокутних, кругових чи інших елементів (штрихів) та проміжків між ними, за допомогою якої за певними правилами подають дані у машинозчитній формі.

Термін "штриховий код" здебільшого застосовують як узагальнююче поняття. В технічній документації вживають точніші терміни:

символіка штрихового коду - визначений метод подання цифрових або абеткових символів даних у штриховому коді; "тип" штрихового коду;

штрих-кодова позначка - надрукована сукупність штрихів, проміжків та інших елементів; результат застосування правил певної символіки до структури даних.

 Для того щоб отримати штрих-код потрібно передусім стати учасником системи GS1.

Міжнародна асоціація GS1, за своїм статусом є некомерційною неурядовою організацією.

GS1 провадить свою діяльність у сфері розробки та реалізації глобальних стандартів і рішень для підвищення ефективності та наочності ланцюжків постачань і попиту на глобальному рівні і в різних секторах. Одним з таких напрямків є контроль за унікальністю ідентифікаційних номерів (штрих-кодів) у всьому світі.

Асоціація "ДжіЕс1 Україна" уповноважена представляти в GS1 й інших міжнародних організаціях інтереси українських виробників і дистриб'юторів, що входять до складу її асоційованих членів та користуються стандартами GS1 у галузі автоматичної ідентифікації та штрихового кодування.

Тернопільська торгово-промислова палата є уповноваженим представником Асоціації "ДжіЕс1 Україна" у Тернопільський області.

 

Докладну інформацію можна отримати, звернувшись до нас:

тел. (0352) 25-56-18
е-mail:
кабінет № 16, вул. Руська, 40,
м. Тернопiль, 46001, Україна
Розташування на Google Map