Карнети ATA

Надрукувати

Карнет ATA - міжнародний митний документ, що використовується як митна декларація для товарів, які тимчасово без застави ввезені на митну територію країни-учасниці Конвенції. Карнет АТА гарантує сплату імпортного мита, митних зборів і платежів на території цієї країни у випадку порушення власником карнету (або уповноваженою ним особою) митного режиму тимчасового ввезення.

Переваги використання карнетів АТА

По-перше, зникає потреба заповнювати будь-які митні документи безпосередньо у пунктах пропуску через митний кордон, оскільки карнет АТА заповнюється заздалегідь в організації, що уповноважена видавати ці карнети. Карнет АТА містить відривні аркуші для митних органів країн-учасниць, митний кордон яких перетинається.

По-друге, власник карнету АТА при тимчасовому ввезенні товарів на термін до одного року звільняється від сплати ввізного мита, зборів і податків. Немає потреби надавати й грошові застави як забезпечення сплати митних платежів, оскільки сам карнет АТА є такою міжнародною гарантією. Власник карнета АТА оплачує тільки послуги організації, що його видала.

По-третє, за одним карнетом АТА товар може бути оформлений для тимчасового ввезення (транзиту) в (через) декілька країн-учасниць міжнародної системи карнетів АТА.

До завантаження: 

 "Методичні рекомендації щодо отримання та використання книжок (карнетів) АТА" (у форматі PDF).

 

 

Докладну інформацію можна отримати, звернувшись до нас:

тел. (0352) 25-14-57
е-mail: 
кабінет № 16, вул. Руська, 40,
м. Тернопiль, 46001, Україна
Розташування на Google Map