Борщів

 

     ... Районний центр. Населення 11,3 тис. мешканців. Відоме з 1456 р. 110 км від Тернополя. Магдебурзьке право з 1629 р. У травні 1774 р. тут побував легендарний Олекса Довбуш. Перекази свідчать, що з допомогою челяді опришки увірвалися до панського палацу. Пан на колінах просив помилування, давав викуп, але Довбуш відмовився, сказавши: "Не за маєтками твоїми я сюди прийшов, а по твою душу, аби ти людей більше не мучив".

Борщів.
Народний дім

     Південний агрокліматичний район, до якого належить Борщів, називають "теплим Поділлям". 109 днів на рік тут утримується температура плюс 15.

Пам'ятки історії та архітектури:
КОСТЕЛ (1763). На території колишнього замку.
ЦЕРКВА УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ (1886).
НАРОДНИЙ ДІМ (1908, арх. В.Нагірний). Тепер - краєзнавчий музей та музей Т.Г.Шевченка.
ПАМ'ЯТНИК А.МІЦКЕВИЧУ (1898).

Борщівщина - батьківщина мандрівника С.Вісьньовского, графіка Я.Гніздовського, вишивальниці Г.Герасимович, актора В.Юрчака, художника Л.Левицького, співака М.Старицького, письменника Р.Андріяшика.

 

За матеріалами путівника
"Тернопільщина - Україна "
рекламно-видавничого агентства
"Наш Світ™"

 












 

 


оновлено 04.11.2005
© 2005, Тернопільська Торгово-промислова палата
на попередню сторінку вгору на наступну сторінку